Graffneck
novinky   |   ulice   |   zóny   |   vlaky   |   traveling   |   jamy   |   videa   |   profily   |   výstavy   |   akce   |   battly   |   media   |   ostatní

BIGGBOSS KMENY GRAFFITI

Čt.17.Listopad.2011

Kniha KMENY si posvítí na současné městské subkultury
Módní portál CzechOriginalFashion.cz a label Bigg Boss vydají v prosinci publikaci o současných českých subkulturách. Kniha s názvem KMENY vzniká pod vedením Vladimira 518 a ve fotografiích a textech představí aktuální podobu pražských komunit od hip hopu a hardcore, přes gotiky a neohippies, až po motorkáře, fanoušky tuningu či milovníky japonské popkultury. Jejich vizuální a životní styl mapuje více než tři sta barevných snímků fotografa Tomáše Součka. Kniha KMENY je součástí městských projektů BU2R.
„Cílem KMENŮ je zachytit momentální stav různorodých městských subkultur, které cirkulují kolem sdílených středobodů, jako jsou hudba, móda, hry, umění či závislosti. KMENY umožní čtenáři nahlédnout mezi skupiny lidí, do nichž se běžně nemá šanci podívat, a třeba si ani zatím neuvědomil, že taková společenství vůbec existují,“ říká rapper a výtvarník Vladimir 518.

Takto zní oficiální text ke knize Kmeny. Já Exist333 jsem do ní napsal kapitolu o graffiti. Žádná tisíckrát omletá fakta, ale spíš moje osobní vidění věci. Pokusil jsem se taky o stručnou analýzu pražské scény a jejího přínosu světu graffiti. Mimo jiné jsem si udělal trochu legraci ze street artu a použil pro něj Plebeho ironickou definici -  "homosexuální syn graffiti". To muselo být ale nakonec z textu vyškrtnuto editory jako genderově nekorektní a potencionálně urážlivé a nahrazeno přijatelnějšími slovy:-). Jděte s tou patolízalskou "ohleduplností" už doprdele. Brát všechno smrtelně vážně je cesta do pekel. Součástí kapitoly jsou i dva rozhovory. První je s duem mladých graff umělců jejichž tvorba má zásadní přesahy do dalších oborů "výtvarného umění" - TENT a HONEY. Druhý rozhovor je s pražským mega unabomberem, který v graffiti nezná slitování. 30 let stejnej troap od Cope2?) Zapomeň! ...na jevistě přichází OIPSE.

Součástí věci měl být i jakýsi dotazník co rádi graffitisti a jiní kmeni nosí a kam rádi chodí. Chápu, že všichni musíme z něčeho žít nicméně BU2R bude vždycky Budvar a právě kvůli této trapné kampani ho hodlám ignorovat. Díky za prachy na umění), ale marketingovej průzkum radši příště zkoušejte na účastníky zájezdu zbohem!

 

autor : Exist333

 Jméno:
E-mail:
Tel.:
Předmět:
Message:
Text:
 Vloženo dne: 18.11.2011 - 23:07 hodin. 
 Jméno:kuřbuřt 
 Předmět:kulobrani 
 Text:jako takhle chdej graffmasteři jo!!??? kurva to abych koupil novej štnik .d.piči 
 Vloženo dne: 19.11.2011 - 11:48 hodin. 
 Jméno:177 
 Předmět:MIMO 
 Text:Kniha bude dobrá, ale ten egotrip od Exist333 je z cesty. Samozřejmě to myslím s vtipnou nadsázkou, jak také jinak. Jinak slova jako "zapomeň" a "zbohem" mě jako nadsázka, a ani moc vtipné nepříjdou. Spíš vnucování názoru, že 1OO letý Cope2 trowup je špatný a street art taky a nejlepší je vlastně Exist 333 a jeho ultra ortodoxní, samozřejmě nad věcí a nezaujatý názor, který je ještě vtipný. " Já EXIST 333 jsem do ní napsal kapitolu))))))))))hrozný)) 
 Vloženo dne: 19.11.2011 - 15:44 hodin. 
 Jméno:177 
 Předmět:neprudim 
 Text:tesim se na knihu atd, ale ten odstavec tady nad fotkama, me prijde divny) 
 Vloženo dne: 19.11.2011 - 21:33 hodin. 
 Jméno:RUMUN 
 Předmět:jen tak pro piču 
 Text:TESIM SE NA DOBU KDE NA HIP HOP PARTY BUDOU CHODIT PANKACOVE A NA DISKO BUDOU PAŘIT SKINHADZ.... A NA DOBU AZ SI Z TUNINGOVEJMA BUZERANTAMA BUDEŠ VYPRAVET KOLIK SI UDELAL TROAPUUU :) FUCK NA TUNING COPE2 JE BEST!!  
 Vloženo dne: 20.11.2011 - 00:00 hodin. 
 Jméno:Exist33 
 Předmět:pro 177 
 Text:Tak to je blbý, že to vyznělo takhle nesoudně a ortodoxně. Cope2 je samozřejmě legenda, ale že je jeho throwup desítky let stejnej je jen konstatování faktu. Jestli je to dobře nebo špatně nevim. Jinak si samozřejmě naprosto nemyslim, že je můj názor správnej!) Ten odstavec je provokace, ale pokud si někdo za svojí tvorbou streetartovou nebo jinou stojí, tak ho žádná provokace naprosto nemůže rozhodit. A nepopírám, že spoustu takzvaného streetartu může být skvělým uměním. Homosexuální syn je ale myslim dobrá metafora zjemnělosti a větší vstřícnosti a srozumitelnosti pro veřejnost kterou se streetart narozdíl od klasickýho graff vyznačuje. 
 Vloženo dne: 22.11.2011 - 21:40 hodin. 
 Jméno:Rocco Siffredi 
 Předmět:... 
 Text:Vic radiklanich a nazorove vyhranenych nazoru prosim! Dost kurburtovani, pretvarovani a obav o spolecensky neprimerene nazory.. COPE2 je prezitek vydelavajici z minulosti, dnes s naprosto nulovym prinosem.. pa 


 

On-line graffiti shop

Zabýváme se velkoobchodním a maloobchodním prodejem barev, laků a uměleckých potřeb. Nabízíme barvy ve spreji, fixy, náplně, náhradní hroty a pomůcky pro použití nejen v graffiti a street art sféře. V našem sortimentu naleznete také magazíny, knihy, oblečení, nátěrové potřeby a další. www.graffitistore.cz 

GRAFFNECK - Holešovice

Po - Pá 11:00 - 20:00

So - Ne 12:00 - 19:00

Janovského 15

Praha 7, 170 00

 

GRAFFNECK - Smíchov

Po - Pá 10:00 - 18:00

So         10:00 - 18:00

Nádražní 72

Praha 5, 150 00 

 (c) 2005 - 2019 Graffneck Team
(c) 2011 - 2019 Internet Profesional Factory IPF.CZ, All rights reserved.