Graffneck
novinky   |   ulice   |   zóny   |   vlaky   |   traveling   |   jamy   |   videa   |   profily   |   výstavy   |   akce   |   battly   |   media   |   ostatní

Graffneck slaví 10 let v Neone s Low Society, DMX Krew a Funk´d Up!

St.3..2015

O tom, že je pro nás tento rok speciální, jsme vás již informovali, stejně tak, jako o čtvrteční výstavě VIEWS. Nyní je čas přejít rovnou k hlavnímu highlightu. Tím je bezpochyby akce s názvem SLAM, kterou jsme dali dohromady s Endless Illusion, partou Lunchmeat a Funk´d Up. Dvě stage, premiéra ultimátního videa Low Society, odpolední malovačka na desky, Tag Tool a další, dnes už standartní záležitosti, jako občerstvení či pořádné vizuály, které ke kvalitní párty patří. Je toho opravdu hodně, tak si to pojďme postupně projít.

 

Facebook Event

 

Main Stage:

 

DMX KREW (UK, Rephlex, Strange Life, Shipwrec) + David Vrbík (SPAM)

Layup & R-Kosmos (Endless Illusion)

Dj Face (Radio 1)

Dj Schwa (Beef, Komiks)

+ Lunchmeat visuals.

 

Bez pořádného zahraničního hosta se už dneska akce nedělají, my jsme proto pozvali někoho, kdo lokální scénu zná a je s ní určitým způsobem spojen, tím je londýnský producent DMX Krew. Ten u nás naposledy vystoupil v rámci křestu knihy M=M z dílny Biggboss v klubu Roxy, ještě před tím však navštívil Meet Factory, kde zahrál hodně rozjetý set na narozeninách Lunchmeatu. Ed má na svém kontě téměř 20 alb, žánrově balancuje na hraně acidu, electro funku a electra. Je majitelem značek Breakin´ records a Fresh Up records a svojí aktivitou předčí celou řadu mladších interpretů.  Některé z jeho skladeb doprovodili videa Kick The Shit a dokonce je produkčně podepsaný pod několika tracky Vladimíra 518. Pro tuto sváteční příležitost si připravil speciální rare electro-funk set, který vizuálně doprovodí David Vrbík (SPAM). Hlavní stage pak hudebně vyladí kluci z Endless Illusion, kteří jsou čim dál více vidět nejen u nás, DJ Schwa jehož párty Komiks patří k nejnavštěvovanějším a na svém labelu BEEF chrlí jeden release za druhým a asi největší housové srdce u nás, Dj Face aka Myclick z Rádia 1.

 

 

 

 

 

 

LOW SOCIETY Video

 

Speciální třešinkou na narozeninovém dortu je světová premiéra dlouho očekávaného pražského videa Low Society, mapujícího 6 let podzemních aktivit. Očekávej smršť nekompromisních subway akcí, které tě přesvědčí o tom, že graffiti z metra ještě nezmizelo. Jak to dneska chodí, jste si už mohli přečíst v rozhovoru.

 

 

 

Klubovej spodek:

 

X5 Dubs (House Ent. UK, We R Bass, Sleepin´ is Cheatin´)

Denoir (Funk´d Up)

Dryman (Funk´d Up)

+ C. Monts

 

Klubový spodek bude patřit Funk’d Up - platformě, kterou vytvořili Denoir a Dryman k propagaci uk garage, house, bass, funky a příbuzných žánrů v českém prostředí. Pomocí striktních hudebních pravidel se drží původní podoby těchto žánrů známé z undergroundových klubů a pirátských rádií, ve snaze přiblížit publiku typicky britský vibe. Drymana s Denoirem často doplňuje také původem britský MC C. Monts.

 

Hostem Funk’d Up showcase v NEONE bude X5 Dubs, producent z Midlands, tj. oblasti se silnou bassline/garage scénou. Na té si vydobil místo i X5, když v druhé polovině 00s položil základy svého syrového zvuku založeného na hutných basách a I-dont-give-a-fuck samplingu. Tak jako celý londýnský urban underground, i on v posledních letech experimentuje s temným “deep tech” housem a jeho syrově přímočará verze tohoto zvuku nezapře basslinové kořeny - dokáže mistrně zkombinovat r’n’b nebo dancehall vokály s nízko položenými temnými basy a apokalyptickými synťáky, které bychom čekali spíš v acidu. X5 Dubs přistupuje k hudbě energicky, spíš než analyticky a tak jak je u současné vlny špinavého UK housu obvyklé, jeho hudbu člověk plně docení v dj setu na pořádném soundsystému. Právě proto byste si němeli nechat jeho první vystoupení v ČR, jakožto výjimečnou šanci u nás slyšet ukázku zvuku, po kterým aktuálně šílí angličtí ravers.

 

 

 

Doprovodný program:

 

Sousední The Chemistry Gallery na 19.6. prodlužuje otevírací hodiny, takže budete mít možnost zároveň navštívit probíhající výstavu Views. Přes den bude probíhat menší graffiti jam na mobilní stěnu a ve večerních hodinách se rozjede Tag Tool. K dispozici budou také nějaké ty chlebíčky a tlačenka.)

 

Tenhle super plakát nám nevytočil nikdo jiný než Jan Horčík. (Znáte z ulice). Takže 19.6. > NEONE jakdyby see ya.

 

SLAM 2015 Flyer

 Jméno:
E-mail:
Tel.:
Předmět:
Message:
Text:


 

On-line graffiti shop

Zabýváme se velkoobchodním a maloobchodním prodejem barev, laků a uměleckých potřeb. Nabízíme barvy ve spreji, fixy, náplně, náhradní hroty a pomůcky pro použití nejen v graffiti a street art sféře. V našem sortimentu naleznete také magazíny, knihy, oblečení, nátěrové potřeby a další. www.graffitistore.cz 

GRAFFNECK - Holešovice

Po - Pá 11:00 - 20:00

So - Ne 12:00 - 19:00

Janovského 15

Praha 7, 170 00

 

GRAFFNECK - Smíchov

Po - Pá 10:00 - 18:00

So         10:00 - 18:00

Nádražní 72

Praha 5, 150 00 

 (c) 2005 - 2019 Graffneck Team
(c) 2011 - 2019 Internet Profesional Factory IPF.CZ, All rights reserved.