Graffneck
novinky   |   ulice   |   zóny   |   vlaky   |   traveling   |   jamy   |   videa   |   profily   |   výstavy   |   akce   |   battly   |   media   |   ostatní

Low Society: "Baví mě to celé vymýšlet, ta hra na kočku a na myš"

St.1.Duben.2015

Exkluzivní rozhovor s jedním z tvůrců nového pražského graff videa Low Society, které si svojí premiéru odbyde v červnu v rámci oslav výročí 10 let existence Graffneck graffiti shopu.

 

Low Society

 


Patříš mezi dlouholeté tahouny na tomhle poli, čím si vysvětluješ ten zápal zrovna pro tohle odvětví graffiti?

Nevim ty voe, asi díky neomezeným možnostem a určitýmu druhu svobody.

Svoboda je i na ulici že jo ale neni to zrovna úplně vaše krédo.

Baví mě to celé vymýšlet, ta hra na kočku a na myš, to, že seš vždycky o krok napřed. Po nějaký době nabereš další lidi, vytváří se komunita a ta kultura žije dál, to je skvělý.

Jasně komunita, ta je u nás ale docela malá ne?

No tak jasně, když jsem byl v Barceloně a viděl tamní graff shop, to jak to tam žije, kolik vydávají knih a videí, to je úplně jinde. Asi je to i tou jižní mentalitou, jsou mnohem otevřenější a nekoukají na graffiti hned jako na něco špatného, co do společnosti nepatří. To je jeden z důvodů, proč to dělám, baví mě pozorovat reakce lidí když ti přijede panel do stanice, 70% lidí je tím nadšená, ale vždycky se najde nějakej aktivista, zaměstnanec dopravního podniku nebo co, kterej ti chce při nejmenším překazit záběr, nechápu, kde se tu bere ta potřeba lidí, rešit něco, co se jich netýká.

 

Low SocietyTo je taková naše specialita tady, čumět z okna k sousedovi. Vnímáš nějakej rozdíl v dnešní době?

Dřív podlě mě byli lidi zvyklý, na to že jezdí pomalovaný metro, dnes je to navíc hodně medializovaný téma který podněcuje k určitý nenávisti, takže v tomhle je to určitě horší. Navíc se i v tomhle projevuje spotřebnost, což má docela vliv na mladou generaci, která se často svojí aktivitou dá považovat za sezónní záležitost.

Tak doba je jiná viď, to je jasný, taky si pamatuju ještě trochu jiný poměry, bez internetu, člověk žasnul jen nad teroristem nebo na Palmovce, ta motivace byla víc čistčí.

Jo no, jsem sedával na Butovicích ve stanici a připadal jsem si jak v galerii, přitom mi došlo až za hodně dlouho, že se to dělá pár metrů za mnou za zdí (haha). Dneska se dá říct, že Dopravní Podnik vyhrál, graffiti z metra téměř vymítil, hotový soupravy ti udělají jeden dva obraty max.


Pražský systém spadá do těch obtížnějších i v rámci Evropy, ale pořád se tu naštěstí nevyužívají takové technologie, jako třeba v Londýně, ty jsi tuhle metropoli taky navštívil pokud vím, řekni nám něco o tubě.

Co se týče Londýna, žít bych tam určitě nechtěl, možná kdybych byl z úplně jiných poměrů než jsem, jinak tam je mnohem větší riziko terorismu, což se odráží v zabezpečení, nicméně jsme tam udělali asi 7 meter..

 

Low Societyjo vidiš, si pamatuju takovou fotku, kde převáží kamión na návěsu nějakej váš vagón..

..to byly soupravy co končily, vyhodili je na nějakou nepoužívanou stanici, kde se to dalo docela dobře udělat, druhej den jsme to natočili a zfotili, akorát si nás u toho točil i řidič toho kamiónu, za tři dny jsme to udělali znova a oni už samozřejmě věděli, čekali na místě kde to budem točit, po chvíli jsem si všiml, že si mě natáčí borec v civilu na iPhone, takže jsem se radši rychle pakoval, než jsem dojel domů, jsem se musel asi třikrát převlíct, úlet.

pojďme zpátky k nám, už jsme to trochu načali, mám na mysli ovlivnění mladší generace, vnímáš ze svý pozice nějaký?

já myslim že jo, vývoj pořád funguje, třeba šakalův (Shah WHS) background viď, na tom jsem vyrostl, všichni tenkrát dělali klasický backgroundy, nějaký bublinky apod. jedinej Shah se s tim nesral, vzal nějakou fialovou a pořádně to celý rozfoukal dokola. Na základě toho jsme začali dělat šakalův background a dneska se toho chytaj mladý, takže jo, nějaký ovlivnění tu určitě je.

Od těhle lidí se dají ještě potkat krejhy v tunelech, je docela fascinující, že na ty místa chodil někdo před tebou před dvaceti lety.

Rozhodně, občas si to i fotim, akorát oni si tam nosili radio a basu piv, teď tam kolem tebe blikají krabičky. Často potkáš tagy od Duka nebo Vladimíra, nedávno jsem viděl svůj přeškrtlej tag od RDS, jsem jim dlužil nějaký barvy, tenkrát mě odvezli autem a docela to řešili, naštěstí už jsme dneska v pohodě, haha. Bez rivality bych si ale asi neuvědomil ty hranice a pravidla, je to potřeba.

 

Low Society

Low SocietyTak rivalita je zrovna na tomhle poli víc než samozřejmá, málo míst, málo možností.

Dřív jsem na to právě sral, viděl jsem udělanou soupravu, vydedukoval kde se to asi tak mohlo udělat, našel jsem vypáčený dveře, naběhl tam a udělal třeba druhej den po někom, to bych si dneska už třeba nedovolil.

Pojďme se pobavit o videu Low Society, jaký období bude mapovat?

V podstatě cca od roku 2008 po současnost, hodně starých záběrů asi nepůjde použít normálně kvůli špatný kvalitě, natáčený na starou kazetku, ty bychom chtěli použít nějakým abstraktnějším způsobem, nějaký koláže a filtry.

Takže to nebude takovej ten klasickej nudnej model panelářských videí?

To vůbec, chceme to udělat trochu jinak, víc hravě, bude tam hodně atmosféry, záberů z města, pak samozřejmě malování, ale nemělo by to stát jen na tom, bude to hodně rychlý a namixovaný.

Okay, jakej teda bude výstup celý tý věci?

No určitě pár kusů DVD obohacené o bonusy pro sběratele, pro lidi, co si to budodu chtít dát na poličku, dále pak křest, premiéra a mejdan, o kterým vypustíme bližší info už brzy.

 

Coolio, těšíme se boy a díky.

 

Sleduj Low Society Instagram >>

 

Low Society

 

 

On-line graffiti shop

Zabýváme se velkoobchodním a maloobchodním prodejem barev, laků a uměleckých potřeb. Nabízíme barvy ve spreji, fixy, náplně, náhradní hroty a pomůcky pro použití nejen v graffiti a street art sféře. V našem sortimentu naleznete také magazíny, knihy, oblečení, nátěrové potřeby a další. www.graffitistore.cz 

GRAFFNECK - Holešovice

Po - Pá 11:00 - 20:00

So - Ne 12:00 - 19:00

Janovského 15

Praha 7, 170 00

 

GRAFFNECK - Smíchov

Po - Pá 10:00 - 18:00

So         10:00 - 18:00

Nádražní 72

Praha 5, 150 00 

 (c) 2005 - 2019 Graffneck Team
(c) 2011 - 2019 Internet Profesional Factory IPF.CZ, All rights reserved.