Graffneck
novinky   |   ulice   |   zóny   |   vlaky   |   traveling   |   jamy   |   videa   |   profily   |   výstavy   |   akce   |   battly   |   media   |   ostatní

Pozvánka: The Art of Remark 1. Berlin: WENN KAPUTT, WIR SPASS

Po.31.Březen.2014

Výstava The Art of Remark 1. Berlin: WENN KAPUTT, WIR SPASS je první ze tří částí projektu The Art of Remark, který představí v Praze (Trafo Gallery) a v Berlíně (tzb, galerie Českého Centra Berlín) tvorbu umělců pracujících v městském prostoru. Prostřednictvím nenásilných intervencí nebo naopak výrazných gest, která přesahují galerijní prostor a umělecký svět sám o sobě, zasahují umělci do městské infrastruktury a realizují zdánlivě absurdní situace.

 

Art Of Remark

 

V Trafo galerii bude vystaven výběr téměř dvou set fotografií z nesmírně obsáhlého archivu berlínského autora Jürgena Große (*1962, Berlin), který sám sebe nazývá prostě „fotograf města“. Přes dvacet let dokumentuje neobvyklé městské výjevy a situace, kolem kterých ostatní procházejí bez povšimnutí. Je mistrem vidění. Zachycuje urbánní krajinu a její proměny, ať už jde o klasické graffiti, jejich vznik, život i zánik, nebo, a to především, o momenty, které vznikají ve městě samovolně, náhodně, bez autora. Často jsou absurdní, paradoxní a nesmyslné. Odtud také název výstavy WENN KAPUTT, WIR SPASS. To, co jiným připadá zničené, rozbité, nehezké, Jürgena Große baví a tuto situaci beze smyslu dokáže přetavit ve svébytný výtvarný objekt – fotografii, která přestává být dokumentem, ale stává se samostatným uměleckým dílem. Mj. je také autorem vynikající publikace Urban Art Photography, která mapuje pouliční prostředí města Berlína, objednat jí můžete na našem e-shopu nebo přímo zakoupit v kamenné prodejně.

 

Urban Art Photography

 

Jako hosty si Jürgen Große přizval dva mladé berlínské umělce, Matthiase Wermkeho (*1978, Berlin) a Mischu Leinkaufa (*1977, Berlin). Dohromady je svedl podobný zájem a cit pro absurditu. Přesně promyšlené a do posledního detailu připravené akce, které vznikají pod hlavičkou „stop making sense“, oslovují diváka lehkostí zdánlivé improvizace. Reagují na výzvy urbánního prostředí a vstupují do jeho infrastruktury překvapivými až šokujícími prvky - ať už je to houpačka zavěšená na téměř nedostupných a nejméně pravděpodobných místech nebo člověk visící na zábradlí mostu, fasádě mrakodrapu, lampě veřejného osvětlení. Spadne, pustí se, vyleze zpátky? Duo Wermke & Leinkauf představí několik video prací z posledních let a nové video a foto práce vzniklé během čtrnáctidenní pražské rezidence.

 

The Art of Remark 1. Berlin: WENN KAPUTT, WIR SPASS bude v Trafo galerii k vidění od 11. do 20. dubna 2014. The Art of Remark 2. se uskuteční v Berlíně, v galerii tzb Českého centra Berlín. První část představí od 26. června do 24. července 2014 nový výběr fotografií Jürgena Große, od 21. srpna do 25. září 2014 pak práce pražských umělců Epose 257, Spina a Minda. Kurátorkou je Klára Voskovcová.

 

Epos 257 patří v současnosti mezi nejoriginálnější české umělce, jeho tvorba osciluje mezi street a land artem, zajímají ho stejně tak „hry s městem“, jako ekologická a politická témata.

 

Spino experimentuje s prostorem, vytváří nápadité exteriérové instalace za užití netradičních materiálů. Dostává se zde do kontaktu se staršími lettristickými tendencemi moderní malby a nabízí zajímavá srovnání. Je sochařský, grafický a konceptuální zároveň.

 

Mind je autorem nenápadných a proto poměrně dlouho přeživších vizuálních intervencí, ať už vzpomeneme jeho poděbradské ECHO, které se vznášelo na hladině Labe nebo přechod u Filosofické fakulty, který se nenápadně proměnil ve slovo MIND.

 

Projekt The Art of Remark Českého centra Berlín a občanského sdružení BonArt volně navazuje na pásmo PRAGUE ART MEETS THE CITY STREETS, které BonArt pořádalo ve spolupráci s festivalem SOHO in Otakring ve Vídni (dva ročníky), v Českém centru Paříž (Les Pragois) a v Galerii Štěpánská 35 (Štěpánská Street Art).

 

The Art of Remark 1. Berlin:

WENN KAPUTT, WIR SPASS

Berlínský urban art v Praze

 

Jürgen Große

Fotografie

 

Hosté:

Matthias Wermke & Mischa Leinkauf

Videoinstalace

 

Kurátor:

Alena Drahokoupilová

 

Vernisáž + Artist Talk:

10.4. 2014, 19 hodin 11.04. — 20.04. 2014

Trafo Gallery, Kurta Konráda 1, Praha 9

 


Pořadatelé: BonArt, o.s., České centrum Berlín

 

Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Česko-německý fond budoucnosti, Goethe Institut v Praze

 

Partneři: Trafačka, o.s., Phatbeatz.cz, Graffneck.cz

 

www.bonartos.cz

www.berlin.czechcentres.cz

www.trafacka.cz

www.phatbeatz.czJméno:
E-mail:
Tel.:
Předmět:
Message:
Text:


 

On-line graffiti shop

Zabýváme se velkoobchodním a maloobchodním prodejem barev, laků a uměleckých potřeb. Nabízíme barvy ve spreji, fixy, náplně, náhradní hroty a pomůcky pro použití nejen v graffiti a street art sféře. V našem sortimentu naleznete také magazíny, knihy, oblečení, nátěrové potřeby a další. www.graffitistore.cz 

GRAFFNECK - Holešovice

Po - Pá 11:00 - 20:00

So - Ne 12:00 - 19:00

Janovského 15

Praha 7, 170 00

 

GRAFFNECK - Smíchov

Po - Pá 10:00 - 18:00

So         10:00 - 18:00

Nádražní 72

Praha 5, 150 00 

 (c) 2005 - 2019 Graffneck Team
(c) 2011 - 2019 Internet Profesional Factory IPF.CZ, All rights reserved.