Graffneck
novinky   |   ulice   |   zóny   |   vlaky   |   traveling   |   jamy   |   videa   |   profily   |   výstavy   |   akce   |   battly   |   media   |   ostatní

Pozvánka: Výstava Nad Papírem

Po.12.Říjen.2015

Přijďte se podívat a pobavit na vernisáž výstavy "Nad Papírem" pořádanou nově vzniklým projektem Eat Rocks Posters. Jakub Uksa, Pavel Šebek, Luna Callisto, David Černý85 a Mikuláš Zipper jsou první autoři, jejichž sítotiskové grafiky byly v rámci projektu realizovány, a které zde budete mít možnost vidět. Očekávat můžete ještě několik překvapení přímo na místě.

 

Kde: Yes Kafe / Studio (Letenské náměsti 749/5)

Kdy: 15. 10. 2015 v 18:30


 

Aktualní informace sleduj na FB události

 

Jakub Uksa

Jeden z nejstarších českých aktivních writers. Kromě graffiti se zabývá užitou grafikou, instalacemi, malbou a linorytem. Je to originální experimentátor s formou, který postupem času svůj vyzrálý monumentální projev posunul až někam do oblasti typografického purismu. Téměř úplně eliminoval expresivní práci s obrysy a barvami ve prospěch promyšlené vrstvené linearity a dokonale čistého tvaru. Jeho práce mají přitažlivost ornamentálního grafického labyrintu.

 

Pavel Šebek

Práce Pavla Šebka se vyznačuje především neustálým pohybem. Na své cestě vstřebává městské segmenty a buduje rozsáhlý tématický celek. Za všechny jmenujme sérii M, kde se věnuje mapám meter, Luft zpracovává téma městských výduchů právě z metrosystému a například ještě DKV věnující se železničním depům. V jeho nejnovějších pracech prohlubuje myšlenku linií a nahrazuje stékání barvy rozmýváním, které opět vychází z tagování. Přivlastnil si zde postup druhé strany, která podpisy čistí a vznikná tak nevědomky estetická expresivní malba. Právě kombinace exprese a striktního tvaru linie vytváří v jěho obrazech zajímavé napětí. V přeneseném slova smyslu zobrazuje narušování řádu, které je mu blízké jak v malbě, tak v osobním životě.

 

Luna Callisto

špinavá ulice - špinavá noc - vykopnout dveře - zapálit svíčky na hrobech - slzy mrtvých - slzy živých - měsíce a hvězdy plují na nedozírném oceánu - špinavá ulice prosakuje - diamantová noc pohlcuje - maskovaná tvář svití v srdci města - ruce tvarují jeho nespočetné smrt

 

Černý 85

Za dobu delší než 15 let, po kterou se David vĕnuje výtvarnému umĕní, si vypracoval nezaměnitelný rukopisný styl a techniku. Momentálně výrazná naivita a minimalismus založený na tenké lince a vyplněné ploše v kombinaci s kolážemi vystříhanými ze starých knih, dává věcem charakteristický vzhled. David umí strohou geometrií zvýraznit industriální vlastnosti a sebedestruktivní tendence města, které se vždy symbolicky prolínají se skrytým odkazem na přírodu, hledajicí si svou cestu na povrch. Komíny připodobněné uřezaným kmenům stromů, zdi, auta, stroje a pásová výroba je častým Davidovým námětem, kde zmíněné městské symboly velmi abstraktně znázorňují konfrontaci s posledními zbytky přírody a její nezničitelností.

 

David se ovšem nepohybuje pouze na poli jedné grafické techniky. Není mu cizí ani práce s objektem, sochou, malbou na plátno nebo ve veřejném prostoru, kde má své kořeny. Město a ulice Prahy jsou pro něj nekonečná inspirace, kterou ve městě nehledá, ale neustále nachachází. Ke všem věcem přistupuje s jistým nápadem a vtipem.

 

Mikuláš Zipper

Mikuláš Zipper je známý ze streetartového prostředí pod původním pesudonymem Zipper, k němuž po několika letech od svých čtrnácti let se sprejem v ruce našel cestu. Pod tímto jménem tvořil především symboly samotného jezdce zdrhovadla. Umisťoval prostorové plastiky vysoko na domy, sprejoval na zdi pomocí šablon i bez. V pozdějších letech, asi v roce 2008 se snaží odprostit od ilegální tvorby. Důvody jsou smíšené. Snaha změnit prostředí tvorby netkvěla pouze v dostatečných potížích se zákony ale také v touze zkusit jinou tvůrčí disciplínu. Z venkovního prostředí se přesouvá dovnitř. Začíná se věnovat malbám v interiéru, rozšiřuje tak své schopnosti a svůj pseudonym doplňuje o svou dřívější graffiti přezdívku na plné jméno Nick Zipper.

 

Tímto pseudonymem se podepisuje i na první malby na plátně, ke kterým se proracovává od roku 2010. Plátna pojednává abstraktní tvorbou, která vychází ze streetartové minulosti a dalších technik, s jimiž autor experimentuje. Jedna z technik je například Drop painting, jíž se začal zabývat v roce 2010. Tímto způsobem vytváří na plátně kapky a dociluje reliéfní malby. Na přelomu roku 2013 a 2014 autor přijímá skutečné jméno Mikuláš Zipper.

 

Nad Papirem Flyer

 

 

 

On-line graffiti shop

Zabýváme se velkoobchodním a maloobchodním prodejem barev, laků a uměleckých potřeb. Nabízíme barvy ve spreji, fixy, náplně, náhradní hroty a pomůcky pro použití nejen v graffiti a street art sféře. V našem sortimentu naleznete také magazíny, knihy, oblečení, nátěrové potřeby a další. www.graffitistore.cz 

GRAFFNECK - Holešovice

Po - Pá 11:00 - 20:00

So - Ne 12:00 - 19:00

Janovského 15

Praha 7, 170 00

 

GRAFFNECK - Smíchov

Po - Pá 10:00 - 18:00

So         10:00 - 18:00

Nádražní 72

Praha 5, 150 00 

 (c) 2005 - 2019 Graffneck Team
(c) 2011 - 2019 Internet Profesional Factory IPF.CZ, All rights reserved.